Geniálna maminka tvorí z manželových košieľ nádherné šaty pre dcérku

17.12. 2017 JUSTPLAY ® 3 min. čítania

Dámska móda | Módne inšpirácie | Šikovné nápady | Lifestyle | Pánska móda | Detská móda

Určite aj ty občas upratuješ šatník svojej polovičky a vyraďuješ z neho oblečenie, ktoré už tvoj drahý nenosí. Namiesto toho, aby si ho posunula niekomu inému, darovala na charitu alebo nebodaj vyhodila, máme pre teba jeden kreatívny tip. Jedna mamička prišla o skvelým nápadom ako dať novú šancu starým pánskym košeliam – vyrába z nich rozkošné šatičky pre ich malú dcérku!

Stephanie Miller, americká učiteľka a mladá maminka, prišla  týmto perfektným nápadom po tom, čo jej manžel daroval šijací stroj. „Odjakživa som bývala veľmi kreatívna, no momentálne žijeme v jednoizbovom byte, v ktorom nie je miesto na stojana plátno, takže môjho milovaného maľovania som sa musela vzdať. Po pôrode som trpela depresiou a nevedela som, čo chcem ďalej v živote robiť. Chýbala mi nejaká záľuba, pri ktorej by som sa mohla kreatívne vyžiť, tak ako kedysi.

Našťastie, obyčajný šijací stroj jej znovu prinavrátil jej kreatívne myslenie. Najskôr vyrábala hračky z látok, neskôr začala pozerať na internete rôzne návody, ako zachrániť nevyužité a nenosené oblečenie a dať mu druhý dych. Presne v tom čase sa jej manžel zbavil niekoľkých starých košieľ, ktoré doslova vybrala z koša. Bolo jej ich ľúto, pretože neboli zničené, len ich jednoducho nenosil, pretože mali krátke rukávy. A tak sa podľa rôznych návodov pustila do prerábania košieľ na detské oblečenie.

Hneď ako začala s prešívaním, jej malá dcérka Elsa si nové oblečenie úplne zamilovala. Páčilo sa jej, že mohla nosiť ocinove košele, ktoré ale už viac nevyzerali ako košele, ale ako frajerské šaty pre malú parádnicu. Od toho momentu už žiadna ocinova košeľa nebola v bezpečí. Našťastie, pomohli aj susedia a známi, ktorí sa vďačne zbavujú nenosených košieľ a podporujú Stephaninu veľkú záľubu.

ako vyrobiť detské šaty z pánskej košele, detsské oblečenie, dievčenské šaty, pánske oblečenie, pánska košeľa