Ako správne zazimovať letné oblečenie v šatníku? Poradíme ti!

28.10. 2017 JUSTPLAY ® 4 min. čítania

Dámska móda | Šikovné nápady | Lifestyle | Šaty | Sukne | Plavky | Tričká

Jeseň je v plnom prúde a je čas dať posledné zbohom letným veciam. Je čas vymeniť sandále a slamené klobúky za roláky a svetre. Ešte predtým, ako začneš kúriť do krbu alebo plánovať zimnú lyžovačku, prinášame ti zopár tipov, ako čo najlepšie zazimovať letné oblečenie. aby s návratom slnečných lúčov a tepla bolo v perfektnom stave, pripravené na nosenie.

Kde uskladniť?

Pred zazimovaním letného oblečenia si na celý proces vyhraď viac času, uvar si tvoj obľúbený teplý nápoj a pusti dobrú hudbu. Pretože aj pri takej činnosti ako triedenie a ukladanie oblečenia si vieme oddýchnuť a vypnúť. Najskôr začni s premyslením a nájdením vhodného miesta na zazimovanie tvojich letných kúskov. Najvhodnejšie je suché miesto so stabilnou teplotou – uskladnenie v pivnici alebo na povale ti však rozhodne neodporúčame. Ak sa v zime nikam na dovolenku nechystáš, na uskladnenie môžeš využiť aj svoje kufre, ktoré aj tak vytiahneš až pred letnou dovolenkou. Maj na pamäti, že správne skladovanie oblečenia ti zaručí jeho dlhšiu životnosť a tebe dlhšiu radosť z nosenia daných kúskov. Následne tak uvoľníš miesto pre tvoje originálne bundy a iné zimné kúsky.

ako uskladniť letné dámske oblečenie

Čo uskladniť?

Rituál uskladnenia letných vecí sa u každej z nás líši v závislosti od štýlu obliekania a objemu oblečenia. Niekto  vynosí isté letné kúsky aj v zime, pretože obľubuje vrstvenie, ktoré je momentálne aj veľmi trendy. Ak si na tom aj ty podobne, zamysli sa nad tým, čo v skutočnosti chceš odložiť. Letné tielka sa predsa dajú nosiť aj pod pleteným svetrom ako ďalšia vrstva na zahriatie. Súčasné módne trendy nám navyše dovoľujú napríklad kombináciu letných šortiek alebo sukne či šiat v kombinácii s čižmami nad koleno. Zamysli sa preto dôkladne nad tým, čo z letných vecí využiješ aj v zime, aby si potom neskôr zbytočne nehľadala.

ako uskladniť letné dámske oblečenie

Ako uskladniť?

Jemné letné šaty a topy najlepšie zazimuješ tak, že ich zavesíš na vešiaky a vsunieš ich do obalov na oblečenie. Najlepšia ochrana pred opotrebovaním je použiť drevené vešiaky, ktoré oblečenie ničia menej ako tie drôtené. Letné topánky a sandále vždy pred uskladnením vyčisti, nasprejuj dezinfekčným sprejom a kožené topánky aj ošetri a vsuň do nich rozťahovač, aby topánky si počas zimy udržali tvar. Ak máš skriňu na topánky už plnú, v obchodoch nájdeš napríklad aj praktický závesný systém na dvere. Ak nosíš klobúky, neklaď ich jeden na druhý, ale do každého vsuň letnú šatku a uskladni ho v samostatnej krabici alebo boxe. Dbaj tiež na to, aby všetko tvoje letné oblečenie bolo čisté a vyžehlené. Nikdy neskladuj zašpinené, nosené alebo dokrčené oblečenie v šatníku celú zimu, pretože tým ho ničíš. Do všetkých škatúľ a úložných boxov môžeš okrem oblečenia hodiť aj voňavé vrecúško s levanduľou alebo cédrom, ktoré pôsobí ako ochrana pred hmyzom a oblečenie po ňom nádherne vonia.

 ako uskladniť letné dámske oblečenie