Módne tipy a triky pre dámy 40+

02.5. 2017 JUSTPLAY ® 6 min. čítania

Dámska móda | Módne inšpirácie | Šikovné nápady

Máš 40+? Toto je ten najlepší vek! A my ti poradíme nielen to, ako vyzerať úžasne a ako omladnúť, ale aj to, o akých 5 kúskov by si mala obohatiť svoj šatník!

Nie je tá sukňa príliš krátka na môj vek? Nebudem v tom výstrihu pôsobiť lacno? A čo tie vzorované pančuchy? Nepozrie sa na mňa dcéra s prekvapeným pohľadom, či to myslím naozaj vážne? Čo si teda môžem dovoliť obliecť a čo už nie? Túto dilemu určite riešiš aj ty a vedz, že v tom nie si sama. Týmito otázkami sa zaoberajú aj hollywoodske celebrity a celý tím ich stylistov. Preto vždy vyzerajú skvele a sú dokonale upravené. My sme sa pozreli na ich štýl podrobnejšie a prinášame ti hneď niekoľko cenných rád.

Aké oblečenie mať v šatníku?

Malé čierne sú jasnou voľbou. Vo veku 40+ sú nutnosťou, keďže zoštíhľujú, hodia sa na každú príležitosť a budeš v nich vyzerať dobre aj ty. Pozor však na strih – hľadaj šaty tesne pod koleno, bez zbytočne hlbokého výstrihu so zakrytými ramenami. Príjemnou farbou pre skôr narodené dámy je aj sivá. Dôležitý je však správny odtieň – ak máš šedivé vlasy, tlmený sivý odtieň bude kontrastovať s vlasmi, a tak si pre zdravý vzhľad zvýrazni pery napríklad sýtejším rúžom. Nepodceňuj tiež silu nohavicového kostýmu! Je to pohodlná klasika a zázrak, pretože skryje faldíky na bruchu, širšie boky či stehná. Keď ho doplníš výrazným šperkom a elegantnou kabelkou, je to dokonalé slávnostné oblečenie. Nezabúdaj tiež na klasickú bielu blúzku, ktorú budeš nosiť roky.

oblečenie pre staršie dámy

Módne trendy - áno, ale s vkusom

Dámy 40+ by sa podľa módnych odborníkov vraj mali vyhýbať slepému kopírovaniu módnych trendov a skôr nosiť to, čo jej pristane a sem-tam svoj štýl okoreniť niečím novým. Skôr narodené dámy presne vedia, čo majú v živote radi a aké sú ich názory, a to by sa malo odraziť aj na ich odeve, ktorý ich dennodenne sprevádza.

Aplikácie a flitre – áno, ale s mierou

Ženy po štyridsiatke si často myslia, že by sa mali obliekať už len decentne a často nevytiahnu zo skrine nič iné len čierne oblečenie, keďže sa boja, že v iných kúskoch by vyzerali staro alebo vulgárne. Práve naopak! Určitá dávka hravosti v oblečení dámu príjemne osviežuje a omladzuje. Flitre či potlače, ak sú do outfitu zakomponované decentne, si pokojne môžu dovoliť.

šaty pre staršie ženy

Veľké vzory – opatrne

Povedzme si narovinu – skôr narodené dámy nemajú vždy dokonalú figúru a nesprávne zvolené vzory ju môžu ešte viac deformovať a pridávať kilá. Vo všeobecnosti platí, že moletky by sa mali vyhýbať drobným vzorom – rozhodne na ich šatách vyzerá lepšie 7 veľkých kvetov ako 7000 malých, ktorý sa zlejú do jednej farby a deformujú. Pri vzoroch si však musíme všímať, či sa nerozširuje na nesprávnych miestach, ktoré chceme opticky zúžiť.

Výrazné farby – určite

V spoločnosti panuje jeden obrovský mýtus, ktorý by sme radi vyvrátili – farby nesúvisia s vekom. Nie je nič horšie, ako keď si dáma s unavenou pleťou oblečie podľa nej decentný odev neurčitej neutrálnej farby a neforemného strihu. Naproti tomu, doplnok v žiarivej farbe dokáže doslova zázraky, a preto by sme naň nemali zabúdať. Napríklad také žlté šaty dámu omladia a dodajú jej iskru a sviežosť.

oblečenie pre staršiu ženu

Materiál – iba kvalitný

Vo vyššom veku by sme si mali odpustiť mladícke výstrelky v podobe lacného oblečenia. Materiál je zásadným kritériom pri výbere oblečenia pre staršie dámy! Nebojme sa investovať do kvality, pretože sa to jednoznačne oplatí. Modely vydržia dlhšie, majú stály tvar a nestrácajú fárbu. Pri tkanine je dôležité, či je padavá alebo krčivá, pri pletenine rozhoduje hrúbka a objem priadze.

Športová elegancia – ideálna

Športová elegancia je pre ženy po štyridsiatke ideálna. Prepojenie výborných a kvalitných kúskov s ležérnymi prvkami je veľmi pôvabné. Žena tým dáva najavo svoju sviežosť, vnútornú mladosť a nadhľad. Navyše to, ako sa v oblečení cítime sa odráža aj na našom zjave.

Doplnky – striedmosť je výhrou

Vo vyššom veku by sme nemali kombinovať rôzne materiály a viacero kúskov. Ak máme výrazné náušnice, náhrdelník by mal byť nenápadný alebo najlepšie žiadny. Blúzka so zaujímavo riešeným golierom už nepotrebuje iný doplnok. Radšej si zvoľme náramok alebo náušnice. Moletky by si mali dať pozor na malé hodinky s remienkom vrezaným do kože, vhodnejší je väčší model. A v šperkovnici urobme miesto na zaujímavý umelecký šperk. Podčiarkne našu výnimočnosť a krásu.