Výber farby tvojho trička dokáže o tvojej osobnosti prezradiť viac, ako si myslíš!

11.6. 2018 JUSTPLAY ® 6 min. čítania

Dámska móda | Módne inšpirácie | Lifestyle | Tričká

Staré dobré tričká má v skrini každý z nás a nosíme ich na dennom poriadku. Výber ich farby prezradí nielen náš vkus, ale aj momentálnu náladu, citové rozpoloženie či charakterové vlastnosti. Farby teda volíme podvedome na základe viacerých atribútov, ktoré si väčšinou vôbec neuvedomujeme.

Červené tričko

Červená je farba ohňa, energie a kreativity. Červené tričko priťahuje pozornosť a obľubujú ho extroverti. Ak rada nosíš takýto odtieň, pravdepodobne si silná a sebavedomá osobnosť. Krvavočervená farba vo všeobecnosti sa spája  s pozitívnymi emóciami – láska a vášeň, ale aj s negatívnymi – nenávisť, hnev. Tento odtieň má v móde aj historické korene, pretože v minulosti ho nosili len panovníci a cirkevní hodnostári. Dnes je červená preferovaná zväčša ženami a podľa americkej štúdie z univerzity v Los Angeles sa v našich šatníkoch nachádza predovšetkým n klasickom bavlnenom tričku.

dámske bavlnené farebné kvalitné lacné letné tričko s krátkym rukávom

Vľavo - tričko Relov, vpravo tričko Simple Best.

Oranžové tričko

Oranžová je farba emocionálneho tepla. Je spojením žltej a červenej farby, a tak sa s ňou spája vášeň, energia a vytrvalosť. Oranžové tričko priťahuje pozornosť rovnako ako červené a vraj stimuluje chuť do jedla (podľa tejto teórie by sme teda oranžové tričko nemali nosiť v období držania diéty, či? J). Tí, čo oranžovú obľubujú sú vynaliezaví, vnímaví a kreatívni. Preferujú ju najmä umelecké, hĺbavé a citlivé typy ľudí. Pre východné kultúry symbolizuje zase odvahu a obetavosť.

dámske bavlnené farebné kvalitné lacné letné tričko s krátkym rukávom

Vľavo - tričko Paris Baby, vpravo - tričko Erna. 

Žlté tričko

Slniečkovo žlté tričko na ulici jednoducho neprehliadneš. Ak máš deň, kedy sa cítiš unavená alebo tvoja nálada nie je najlepšia, jednoznačne zvoľ žlté tričko. Podľa psychológov ti totiž práve tento odtieň dodá energiu a úsmev na pery. Obľubujú ho aktívni, vzdelaní a pozitívni ľudia. Kým svetlejšie tóny obľubujú najmä mladí ľudia, k zlatistým až starožtlým farbám majú sklony skôr starší. Je najobľúbenejšia hlavne počas letných mesiacov, takže žltý top alebo žlté tričko je perfektnou voľbou!

dámske bavlnené farebné kvalitné lacné letné tričko s krátkym rukávom

Vľavo - tričko Nadlice, vpravo tričko Sirk.

Zelené tričko

Zelená farba vyjadruje bezstarostnosť, rozjímanie a pokoj. Rovnako naznačuje láskavosť a empatiu. Obľubujú ju zväčša mierumilovní ľudia so zmyslom porozumieť druhému. Má upokojujúce účinky, a preto je ako stvorená na dni kedy si pod väčším stresom. Tieto vlastnosti sú jej prisudzované najmä pre podobnosť s prírodou, do ktorej sa utiekame, keď si potrebujeme vyčistiť hlavu a načerpať energiu.

Modré tričko

Modrá farba vyjadruje pocit vnútorného pokoja, vyrovnanosti a cieľavedomosti. Obľubujú ju vnímaví a empatickí ľudia. Rozdiel spočíva aj v odtieni modrej farby. Tí čo preferujú svetlejšie tóny, sú zväčša poctiví a dobrosrdeční ľudia. Tmavšie tóny modrej vyjadrujú čistotu a stimulujú pocit sladkosti. Modrá na oblečení vyjadruje aj konzervatívnosť, eleganciu, minimalizmus a jednoduchosť. Ak teda rozmýšľaš nad pohodlným outfitom, ktorým nič nepokazíš a chceš zároveň pôsobiť dôveryhodnejšie, zvoľ modré tričko.

dámske bavlnené farebné kvalitné lacné letné tričko s krátkym rukávom

Vľavo tričko Zovo, vpravo tričko Wild Love.

Ružové tričko

Ružová farba zväčša vyjadruje lásku, empatiu a pozitívny postoj. Najčastejšie je spájaná s jemným ženským pohlavím a tiež sladkou chuťou. Bledoružovú na tričkách nosia najmä tiché a skromné povahy. Tmavoružové tričká preferujú vraj staršie ženy. Špecifický odtieň staroružovej je vnímaný ako prejav konzervatívnosti a elegancie.

dámske bavlnené farebné kvalitné lacné letné tričko s krátkym rukávom

Vľavo - tričko Relov, vpravo tričko Pany

Biele tričko

Biela farba je často kombinovaná s inými farbami, ktoré dopĺňajú jej význam. Samotná biela na tričku je však prejavom nežnosti a čistoty. Preto je aj charakteristickou farbou svadobných šiat neviest. Kým u nás vyjadruje nádej a mier, vo východných kultúrach je skôr farbou smrti. Najčastejšie ju spájame s otvorenosťou, neutralitou a transparentnosťou. Biele tričko by ti jednoducho v šatníku chýbať nemalo, keďže tvorí jeho absolútny základ.

dámske bavlnené farebné kvalitné lacné letné tričko s krátkym rukávom

Vľavo - tričko Sivec, vpravo - tričko Nelo.

Čierne tričko

Čierne tričká sú veľmi obľúbené a v skrini ich každá zopár máme. Majú totiž aj zoštíhľujúci efekt a pôsobia elegantne. V západnej kultúre predstavuje čierna farbu smrti a čierne oblečenie sa často spája aj so smútkom či depresiou. Čiernu farbu najčastejšie nosia ľudia, ktorí niečo skrývajú, sú utiahnutí alebo hĺbaví. Čierna býva spájaná aj so vzdorom a prejavom mládežníckej revolty. Preferujú ju skôr autoritatívne a silné povahy.

 dámske bavlnené farebné kvalitné lacné letné tričko s krátkym rukávom

Vľavo - tričko Sene, vpravo - tričko Losk.