Varovanie: 7 najhorších módnych chýb, ktoré by žiadna žena nikdy nemala urobiť.

02.10. 2017 JUSTPLAY ® 5 min. čítania

Dámska móda | Módne inšpirácie | Šaty | Svetre | Rifle | Sukne | Kabelky | Tričká

Obliekanie nie je síce veda a s módou sa aj pri troche chcenia dá veľmi pekne hrať. Existujú však módne chyby, ktoré žiadna štýlová dáma nikdy v živote neurobí. Inšpiruj sa a už nikdy nezažiješ žiadne módne faux pas!

Fejkové oblečenie a doplnky

Jednoducho nenos falošné oblečenie, ktoré sa hrá na nejakú známu značku. Toto je zlaté pravidlo, ktoré žiadna dáma neporuší! Týka sa to najmä kabeliek, ktoré bývajú najčastejšie terčom napodobňovania. Uvedom si, že falošným módnym kúskom klameš hlavne samu seba, tak prečo hrať takéto nezmyselné divadlo? Každá dospelá a rozumná žena radšej investuje do jednej univerzálnej dizajnovej kabelky, ktorú pyšne nosí roky namiesto toho, aby vlastnila v šatníku kopu falošných napodobenín. Navyše v bežných reťazcoch dnes zoženieš nádherné kúsky za rozumné ceny. A tie môžeš s čistým svedomím pasovať za originál.

dámska kabelka, dámske oblečenie

Pravý kožuch až po zem

Ak nie si Cruella z filmu o 101 dalmatíncoch alebo nežiješ na Sibíri, kožuch až po zem si veľmi dobre zváž. V prvom rade ti neskutočne deformuje postavu, pričom zaniká aj všetko ženské a v druhom rade, ak ide o pravú kožušinu, polož si otázku – koľko zvierat muselo trpieť pre tvoj módny výstrelok? Veď v dnešnej dobe existujú umelé kožušiny, ktoré od tých pravých absolútne nerozoznáš a v ktorých nemusíš mať výčitky svedomia. Nie je hanbou tiež bojkotovať kožušiny (pravé či umelé) a nosiť radšej kabáty alebo dámske bundy.

dámsky kožušinový kabát bunda

Crocsy

Naozaj si myslíš, že tvoja noha bude vyzerať decentne a pekne v perforovaných mohutných gumených drevákoch? Ak s nimi plánuješ len behať po byte a upratovať alebo polievať v lete kvety v záhrade, schvaľujeme. Žiadna štýlová žena však neprekročí prah svojho domova v takomto type topánky.

dámske topánky crocs

Infantilné tričká

tričká, ktoré si zábavné, vtipné, veselé, originálne a ak si ich oblečieš napríklad k jednoduchým rifliam, svetu ukážeš svoju hravú osobnosť a štýl. No a potom sú tu infantilné tričká s macíkmi, mačičkami, psíkmi a rôznymi Disney postavičkami, pre ktoré môže tvoja módna povesť utrpieť.

dámske tričko s potlačou

Priveľa bižutérie

Výrazné náušnice, masívny náhrdelník a obrovské náramky?  K tomu ešte aj zopár prsteňov? Rozhodni sa a riaď sa pravidlom, že menej je vždy viac. Ak nie si pouličná predajkyňa bižutérie, stav na minimalizmus. Jemné šperky veľmi vhodne doplnia akýkoľvek tvoj outfit a podporia tvoju prirodzenú krásu. Ak chceš nosiť masívny šperk, zvoľ len jeden kúsok a prispôsob tomu aj zvyšok oblečenia a doplnkov.

dámska bižutéria, náhrdelník, náramok, náušnice

Priveľa odhaleného

Ženu robí krásnou práve trochu tajuplnosti a fantázie. Nemusíš všetky svoje prednosti vyložiť ako karty na stôl. Ak sa sústredíš na dekolt a chceš ho odhaliť, nohy aj chrbát nechaj zakryté. Vždy decentne poodhaľ len jednu časť svojho tela. Ukázať priveľa kože totiž pôsobí lacno a je to jedno z najväčších módnych faux pas, ktoré by ti štýlové Parížanky absolútne neodpustili.

Bedrové rifle

Radíme ti, zabudni na prekliato nízke bedrové nohavice a rifle! Sláva takéhoto kúsku oblečenia je už dávno preč a my pevne dúfame, že sa nevráti. Nielenže sú nezdravé, keďže odhaľuješ svoje bruško aj kríže, ale aj nechutné (ak sa zohneš alebo nemáš dokonalú postavu). Je jedno, že ich nosila Britney Spears aj Christina Aguilera.

dámske rifle