Vieš správne oddychovať? Aj to sa treba naučiť!

18.10. 2017 JUSTPLAY ® 4 min. čítania

Dámska móda | Módne inšpirácie | Lifestyle | Ponožky

Vypnúť služobný mobil a notebook je celkom ľahké. Horšie je to však s vypnutím mysle a oslobodením sa od pracovných starostí a stresu. Prezradíme ti pár tipov, ako si čo najlepšie oddýchnuť. Pretože aj to sa treba naučiť.

pohodlné dámske bavlnené farebné pyžamo

Oranžovo modré dámske pyžamo - JUSTPLAY.

Rýchly životný štýl a stres dokážu človeka poriadne vyčerpať kvalitný spánok a odpočinok však dokážu telo zregenerovať a dodať nám potrebnú energiu. Problém však nastáva vtedy, ak nevieme správne oddychovať a často nás trápi vyčerpanosť, únava a nespavosť. Naučiť sa oddychovať je preto v dnešnej dobe jeden zo základov kvalitného života.

pohodlné dámske bavlnené farebné pyžamo

Správne unaviť telo

Oddychovanie pre niektorých z nás znamená len spánok v posteli. Prečistiť si hlavu a prejsť na iné myšlienky sa však dá aj inak. Počúvanie relaxačnej hudby v posteli v obľúbenom pyžame, čítanie obľúbenej knihy, maľovanie alebo v dnešnej dobe veľmi populárne vymaľovávanie antistresových omaľovánok. Trávenie svojho času pri obľúbenej činnosti je skvelým každodenným relaxom pre každého z nás. Správne unaviť telo a dostať ho do pokojného stavu dosiahnete pobytom v prírode, športom alebo aktivitou, ktorá vás baví a dokáže naplno zamestnať vašu pozornosť. Po sladkej vyčerpanosti zaspíte ako bábätko a všetko sa vám v hlave utrasie a vyčistí. To je ten najlepší reset hlavy, aký môžete svojmu organizmu dopriať a odmenou vám bude celkove lepší pocit a vitalita.      

pohodlné dámske bavlnené farebné pyžamo

Sivé dámske pyžamo - JUSTPLAY.

Necivieť do plafóna, žiť   

Rady odborníkov k zdravému životnému štýlu hovoria – hlavne dobrý spánok, veľa čerstvého vzduchu, pravidelný pohyb, menej tuku a cukru, žiaden alkohol a cigarety, vyhýbať sa stresu. Ale prízvukujú i to - mať okrem práce a povinností aj záujmovú činnosť. To všetko nám radia už v rámci preventívnych opatrení, aby sme lepšie znášali nároky, ktoré sa na nás kladú. Ale keďže sa tým často neriadime, berieme tieto odporúčania vážnejšie až vtedy, keď je už s nami naozaj zle. Telo a myseľ potrebujú dôkladne zrelaxovať, no nie až keď bijú na poplach. Každodenná dávka regenerácie je potrebná! Takže šup šup, zadováž si pohodlné nové pyžamo alebo domáce oblečenie a oddychuj.

pohodlné dámske bavlnené farebné pyžamo

Modré dámske pyžamo - JUSTPLAY.

Oddych neznamená lenivosť!

Naše okolie v nás často vytvára pocit, že keď oddychujeme, robíme tým niečo zlé. Možno si ten pocit už zažila aj ty. V dnešnej uponáhľanej dobe sa na nás kladú vysoké nároky najmä v práci, ale aj doma alebo v spoločnosti. Čím viac je človek zaneprázdnený a pracovne vyťažený, tým viac je v spoločnosti vnímaný ako dôležitá osoba. Je správne pracovať na sebe a snažiť sa robiť veci čo najlepšie, ale všetko má predsa svoje hranice! Vyčleniť si istý čas na oddych a relax by mala byť pre každého rovnaká súčasť života ako ranná hygiena. Vplyv dlhodobého stresu negatívne vplýva na celý organizmus a môže spôsobiť až závažné ochorenia.

pohodlné dámske bavlnené farebné pyžamo

 Ružovo modré dámske pyžamo - JUSTPLAY.