Aká je farba roku 2017?

10.12. 2016 JUSTPLAY ® 3 min. čítania

Dámska móda | Módne inšpirácie

„Ministerstvo farieb“ Pantone zverejnilo v New Yorku farbu roku 2017. Stala sa ňou svieža zelená. Čo to znamená pre tvoj šatník?

farba roku 2017, pantone, greenery, dámska móda, módne trendy

Inštitút farieb Pantone zverejňuje každoročne v New Yorku farbu roku, ktorá následne ovplyvní tvorbu nielen v móde, ale vo všetkých priemyselných odvetviach. Po sýtej bordovej, pastelovej ružovej a nežnej modrej prichádza na rad svieži svetlý odtieň zelenej s názvom Greenery. Ak chceš presný kód farby, je to Pantone 15-0343. V nadchádzajúcom roku sa teda môžeme tešiť na módne či nábytkové kreácie v tomto nádhernom odtieni.

farba roku 2017, pantone, greenery, dámska móda, módne trendy

Prečo práve zelená?

Pantone si farbu roka nikdy nevyberá náhodou. Zelená bola v tomto prípade podľa mnohých odborníkov skvelou voľbou, pretože symbolizuje nové začiatky. Tento svieži odtieň s ľahkým nádychom žltého podtónu má údajne evokovať prvé jarné dni, kedy rastie nová tráva, stromy po zime dostávajú krásnu farbu a my sa pri pohľade na ne cítime hneď lepšie. Odtieň Greenery je zároveň čisto prírodný a Inštitút Pantone ho radí k neutrálnym odtieňom, ku ktorému perfektne ladia všetky ostatné farby, od jemných pastelových po veľmi sýte.

farba roku 2017, pantone, greenery, dámska móda, módne trendy

Ako nosiť Greenery?

To, že každoročne je vyhlásená len jedna farba roka neznamená, že už od januára sa do nej musíš zahaliť od hlavy po päty. Je to vraj aj proti samotnej podstate tohto odtieňa. Greenery má totiž farby spájať a nie im vládnuť. Pokojne si v obchode vyber len jeden zelený kúsok, napríklad tričko a kombinuj ho s ostatnými obľúbenými kúskami tvojho šatníka. Podľa farebného kruhu sa k zelenej hodí najviac ružový a červená, nám sa ale najviac páči kombinácia s neutrálnou sivou alebo čistotu evokujúcou bielou.

farba roku 2017, pantone, greenery, dámska móda, módne trendy